Gianpiero Ventura dorëhiqet nga posti i trajnerit të Italisë

23:58 / E hëne, 13 Nëntor 2017

 

Giampiero Ventura nuk është më trajner i Kombëtares së Italisë.

 
69 vjeçari ka vendosur të jap dorëheqje pas dështimit për t’u kualifikuar për Kampionatin Botëror të vitit 2018.

Italia dështoi të siguroi një vend në botërorin e Rusisë, duke barazuar 0-0 me Suedinë në ndeshjen e kthimit të ‘Play Off’, teksa ndeshjen e parë në Stokohlm e ka humbur 1:0.

Menjëherë pas dështimit më të madh të futbollit italian viteve të fundit, Ventura ka dhënë dorëheqje.

Lajmi është bërë i ditur nga mediet kryesore italiane.

Hera e fundit që Italia ka dështuar të marrë pjesë në Kampionatin Botëror, ishte viti 1958, në Suedi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400