Gjermanët në kërkim të hakmarrjes ndaj spanjollëve, formacionet zyrtare Bayern – Real Madrid

19:55 / E mërkure, 25 Prill 2018

 

 

Sonte pritet që të zhvillohet gjysmëfinalja tjetër e Ligës së Kampionëve ku takohen dy gjigantët e futbollit europian, Bayern – Real Madrid

Bavarezët kërkojnë të hakmerren ndaj Los Blancos, sidomos pas eliminimin në çerekfinale vitin e kaluar.

E në këtë përballje Jupp Heynkess ka zgjedhur këtë përbërje për t’u përballur me djemtë e Zinedine Zidane.

Formacionet zyrtare:

Bayern Munich: Ulrich; Kimich, Boateng, Hummels; Martinez, Rafinha, James Rodrguez, Robben; Ribery, Muller, Lewandowski

Real Madrid: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kross, Modric; Isco, Vazquez, Ronaldo

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400