Gjesti fantastik i presidentit të Francës me lojtarët e Kroacisë për të cilin po flet e gjithë bota

22:47 / E diell, 15 Korrik 2018

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka bërë një gjest për t’u vlerësuar pas finales së Kupës së Botës.

Franca u shpall kampione e botës për herë të dytë në histori, duke mposhtur 4:2 Kroacinë në ‘Luzhniki’.

Pas ndeshjes presidenti Macron, ka shkuar në zhveshtoren e ekipit të Kroacisë, për t’i përgëzuar për paraqitjet e bëra në këtë botëror.

Kujtojmë se për Kroacinë arritja në finale, është suksesi më i madh i arritur me ekipin kombëtar në futboll.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400