Godin zbulon arsyen e refuzimit të Man Utd

10:46 / E mërkure, 15 Gusht 2018

Diego Godin ka shpjeguar vendimin për qëndrim në Atletico Madrid.

Mbrojtësi i Atletico Madridit, Diego Godin, është bërë një nga qendërmbrojtësit më të mirë në botë dhe për këtë arsye në këtë merkato vere ka pasur shumë kërkesa për tu transferuar.

Por skuadra më këmbëngulëse për të marrë shërbimet e tij ishte Manchester Uinited megjithatë, Godin ka zgjedhur rinovimin e kontratës me Atletico Madrid.

Së fundmi 32-vjeçari ka komentuar edhe këtë refuzim ndaj United duke thënë se ishte një zgjedhje personale e tij që të qëndronte te Atletico Madrid.

“Kam pasur oferta, por kam vendosur të qëndrojë për arsye personale dhe tani jam duke menduar vetëm për finalen e Superkupës Evropianë”, ka thënë Godin.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400