“Griezmann duhet të fitojë trofe për t’u krahasuar me Messin dhe Ronaldon”

13:01 / E martë, 17 Prill 2018

Yllit të Atletico Madridit, Antoine Griezmannit, i nevojiten vetëm trofetë për t’u konsideruar në një nivel me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, sipas Fernando Torresit.

Griezmann është duke gëzuar një sezon tjetër të mirë për Atleticon, duke shënuar 26 gola në të gjitha garat – një total i njëjtën me të cilin e mbylli sezonin e kaluar.

Përfaqësuesi francez, i cili iu bashkua Atleticos një sezon pasi klubi e fitoi titullin e La Ligës, është lidhur ngushtë me një kalim te Barcelona.

Dhe Torres beson se për 27-vjeçarin do të flitej si për Messin dhe Ronaldon, sikur ai të mundë të fitojë më shumë trofe.

“Atij i mungojnë titujt për t’u konsideruar në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon”, ka thënë Torres për Cadena SER.

“Shpresoj se do t’i fitojë [trofetë] me Atleticon”, shtoi ai.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400