Higuain arrinë marrëveshje me super-skuadrën evropiane

16:17 / E enjte, 12 Korrik 2018
Gonzalo Higuain raportohet të ketë arritur marrëveshjen me Chelsean por kërkon një rrogë të lartë dhe një bonus nga Juventus.

Sulmuesi pritet të ulet në stol pas ardhjes së Cristiano Ronaldos nga Real Madrid dhe Chelsea është i vetmi klub që është afruar me një ofertë.

Gjithsesi, transferimi i Higuain në Stamford Bridge varet jashtë mase nga Maurizio Sarri, i cili pritet të jetë pasardhësi i Antonio Contes.

Mes klubeve është arritur akordi i plotë por Chelsea po pret të zgjidhë situatën e trajnerit përpara se të finalizojë blerjen e argjentinasit.

Higuain pritet të kërkojë një rrogë të paktën 7 mln euro neto në sezon, e cila mesa duket nuk i pëlqen Chelseat.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400