Historike, për herë të parë në Angli kjo skuadër nuk transferon asnjë lojtar

18:51 / E enjte, 09 Gusht 2018

Tottenham ka bërë histori duke pasur merkaton më të keqe në histori të merkatove në Angli pasi që nuk ka transferuar asnjë lojtarë.

Skuadra e Mauricio Pochettinos është bërë skuadra e parë në Premier Ligë që në një afat kalimtar të verës nuk transferon asnjë lojtar të ri.

Që nga viti 2003, kur u paraqit ky afat, të gjitha skuadrat e Premier Ligës ishin forcuar në afatet kalimtar.

Por, Spurs dëshjtuan që ta bëjnë një gjë të këtillë për këtë sezon.

Tifozët shpresonin që të kishte një prurje të re para se të mbyllet afati por jo.

Megjithatë, ndërtimi në vlerë prej 850 milionë funte i stadiumit të ri sigurisht e ka bërë të vetën.

Pavarësisht kësaj, Spurs bën ofertë për yllin e Aston Villas, Jack Grealish por një ofertë prej 25 milionë funte u refuzua.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400