Historike: Real Madrid, ekipi i parë që shënon 6.000 gola në La Liga

08:39 / E hëne, 19 Shkurt 2018

22

Asensio shënoi golin e 6.000 për Real Madridin në La Liga, rekord historik – pasi Los Blancos bëhen skuadra e parë që arrijnë diçka të tillë.

Me pesë golat kundër Betisit, në fitoren 5-3, Real Madridi ka shkuar në kuotën e 6.002 golave në La Liga.

Golin e 6.000 e realizoi Marco Asensio, duke u bërë kështu skuadra e parë në histori të La Ligas që e arrin këtë shifër.

Reali la prapa Barcelonën me (5.962 gola), raporton AS,

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400