“Icardin nuk e preferoj as si sulmuesin e shtatë”

20:59 / E mërkure, 11 Janar 2017

Kapiteni i Inter, Mauro Icardi duhet të jetë zgjedhja e shtatë për Argjentinën, sipas ikonës kombëtare Diego Maradona.

Icardi bëri debutimin e tij te Argjentina në kualifikueset e Kupës së Botës kundër Uruguajit në vitin 2013, por ende nuk ka bërë paraqitje tjera.

Bauza ka pranuar se ai do të jetë i hapur për të zgjedhur Icardin, por Maradona, i cili ka qenë kritik ndaj sulmuesit që ai u martua me ish-gruan e shokut të tij, Maxi Lopez , mendon se ai duhet të mbahet larg Argjentinës.

“Le të jetë Icardi sulmuesi i shtatë, jo i katërti. Para Icardit, unë do të marr 43-vjeçarin,  Bazan Vera”, ka thënë Maradona Radio Rivadavia .

“Vërtet e pëlqej Lucas Pratto. Unë do të preferoja të largohet Icardi nga ekipi kombëtar”, ka përfunduar Maradona.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400