“The Independent”: Kosova ia shuan shpresat Serbisë në “Botërorin 2018”

11:45 / E shtunë, 23 Qershor 2018
“The Independent” shkruan pas fitores së Zvicrës ndaj Serbisë në “Botërorin 2018”.

“The Independent” i ka atribuuar Kosovës meritat e fitores së Zvicrës ndaj Serbisë me rezultat 2:1 në Kampionatin botëror 2018.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri shënuan golat dhe e përditshmja britanike ka përmendur meritat e Kosovës për fitoren e ekipti helvetik, përcjell “lajmi.net”.

Zyrtarisht, kjo ka qenë një lojë në mes të Serbisë dhe Zvicrës, por për Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin, kjo ka qenë lojë në mes të Kosovës dhe Serbisë shkruan The Independent.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400