Interesante, arbitri në Gjermani akordon penallti pasi e kishte përfunduar pjesën e parë

23:14 / E hëne, 16 Prill 2018

 

Një rast interesant ka ndodhur sonte në Bundesligën gjermane në takimin Mainz – Freiburg

Ishin minutat e fundit të pjesës së parë kur në një rast një lojtarë i Freiburg kishte prekur topin me dorë brenda zonës së rreptësisë.

Lojtarët e Mainz kërkojnë penallti por arbitri ishte i bindur në referimin e tij.

Ai sinjalizon përfundimin e pjesës së parë dhe lojtarët nisen për në zhveshtore.

Duke ecur, arbitri Guido Winkmann kthehet në mesfushë dhe pasi konstatimit të VAR urdhëron të dy ekipet për t’u kthyer në fushë.

Akordon penallti për Mainzin të cilën në gol e shndërron Pablo De Blasis.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400