Ish-trajneri i Trepçës ’89 dhe Feronikelit, bëhet me skuadër të re

09:46 / E mërkure, 14 Mars 2018


Ish-trajneri i Trepçës ’89 dhe Feronikelit, Zekirija Ramadani është bërë me skuadër të re. bëhet me skuadër të re

Skuadra e Shkupit pas shkarkimit të trajnerit Ardian Nuhiu, edhe pse kishte disa oferta për trajner të ndryshëm vendor dhe ndërkombëtar, është vendosur që detyrën e trajnerit t’ia besoj Zekirija Ramadanit, i cili u pa si më i përshtatshmi që të udhëheq me ekipin, duke marrë parasysh se e njeh mirë skuadrë me të cilin u rrit si futbollist, por edhe punoi me për dy vite (2014-2016).

Trajneri Ramadani pritet që me skuadrën të fillojë punën nga dita e enjte, ndërsa në stërvitjen e nesërme ekipi do të punojë nën drejtimin e ndihmës trajnerëve Orhan Abdi dhe Faruk Jonuz. Marrëveshja me trajnerin Zekirija Ramadani është nënshkruar me kontratë një vit e gjysmë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400