Ja golat në listën për golin e vitit (Video)

19:48 / E martë, 14 Gusht 2018

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është nominuar nga UEFA për golin e vitit, për atë golin me gërshërë kundër Juventusit në Ligën e kampionëve.

Superylli portugez kishte shënuar një gol me gërshëre në Juventus Stadium në ndeshjen e parë të çerekfinale të Ligës se Kampionëve, me tifozët e Torinos që ishin ngritur në këmbë dhe kishin duartrokitur sulmin.

Sot UEFA ka publikuar listën për golin e sezonit në vitin 2017-18 dhe Ronaldo është njëri nga 11 të nominuarit.

Kjo është lista e të nominuarëve për golat më të mirë:

Lucy Bronze (LYON 1-0 Manchester City)

Gjysmë finalja e Ligës se Kampionëve për, 29/04/18

Olga Carmona (Zvicra 0-2 Spanja)

Faza grupore për U-19 për femra në UEFA, 21/07/18

Elisandro (Sporting CP 2-5 INTER FS)

Finalja e Kupës në Futsal, UEFA 22/04/18

Elliot Embleton (Turqia 2-3 Anglia)

Faza grupore e kampionatit europian U19, 17/07/18

Christian Eriksen (Republika e Irlandës 1-5 Danimarkë)

Play off për kualifikimet në Europian, 14/11/17

Paulo Estrela (PORTO 5 -1 Beşiktaş)

Faza grupre e UEFA’s për të rinj, 13/09/17

Eva Navarro (Germani 0-2 Spanja)

Finalja e kampionatit europian për U-17 të UEFA, 21/05/18

Dimitri Payet (MARSEILLE 5-2 Leipzig)

Çerekfinale e Europa League, 12/04/18

Gonçalo Ramos (Sllovenia 0-4 Portugalia)

Faza gruporeë e kampionatit europian U-17, 07/05/18

Ricardinho (Portugalia 4-1 Romania)

Faza grupore e UEFA Futsal EURO, 31/01/18

Cristiano Ronaldo (Juventus 0-3 Real Madrid)

Çerekfinale e Ligës se Kampionëve, 03/04/18

https://www.youtube.com/watch?v=PLk5zdRHzQQ

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400