Ja kujt ia ofron PSG 75 milionë euro

20:05 / E diell, 19 Gusht 2018

Klubi i madh francez, Paris Saint-Germain e ka bërë gjermanin Julian Weigl objektin e tyre kryesor për afatin kalimtar të verës.

Paris Saint German nuk heq dorë nga Weigl dhe është gati të ofrojë plot 75 milionë euro për kartonin e tij.

Mesfushori gjerman me tipare mbrojtëse, është lojtari që kërkohet me ngulm nga trajneri Thomas Tuchel.

Kjo pasi gjermani e njeh shumë mirë mesfushorin që nga koha kur drejtonte Borussia Dortmundin, përcjell SS.

Gjithsesi verdhezinjtë po bëjnë rezistencë të madhe për shërbimet e Weigl.

Afati kalimtar në Gjermani dhe Francë mbyllet me 31 gusht dhe të dyja klubet kanë kohën e nevojshme për të kryer një operacion të tillë.

Vlen të theksohet se gjasat janë që operacioni të mbyllet me sukses, pasi Dortmund është tunduar nga oferta e rëndësishme e parisienëve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400