Juventus assesi të ‘rehatohet’, i lëndohen dy super lojtar

22:19 / E premte, 20 Tetor 2017

 

Juventusi ka konfirmuar se Stefano Sturaro dhe Medhi Benatia nuk u trajnuan me skuadrën të premten, përcjell ORAinfo.

Një deklaratë në faqen zyrtare të Juventusit shpjegoi se Benatia kishte një lëndim në kyçin e majtë të fituar të mërkurën me 2-1 ndaj Sporting CP, ndërsa Sturaro kishte një problem në kofshën e majtë.

Mungesa e mbrojtësit duhet ta shohë Daniele Ruganin të hyjë në skuadrën bardhezi për ndeshjen kundër Udineses të dielën, ndërsa Sturaro do tw startojw në të djathtë.

Benedikt Howedes është ende jashtë me një dëmtim në kyçin e këmbës, por Mattia De Sciglio është mbyllur në një kthim pasi ai u bashkua me Marko Pjaca në stërvitjen pjesërisht.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400