Juventusi dhe Roma arrijnë një rekord në CHL

23:16 / E martë, 13 Mars 2018

 

Roma dhe Juventusi e kanë arritur një sukses të madh në Ligën e Kampionëve.

Juventusi e eliminoi Tottenhamin, ndërsa sonte, Roma e eliminoi Shakhtar Donetskun.

Kanë kaluar 11 vite që kur dy klube italiane kanë arritur në ¼-të e finales, andaj kjo padyshim që është e arritur nga dy klubet italiane.

Deri më tani në Ligën e Kampionëve, kanë kaluar edhe skuadrat si, Real Madridi, Liverpool, Manchester City dhe Sevilla.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400