Kapiteni i Zvicrës me fjalë të mëdha për Shaqirin, që e shtyri edhe atë ta bëjë shqiponjën

09:55 / E shtunë, 23 Qershor 2018

Lichsteiner ka lavdëruar Shaqirin, pas paraqitjes mbresëlënëse kundër Serbisë.

Transferimi i ri i Arsenalit, Stephan Lichsteiner, e ka lavdëruar anësorin shqiptar të Zvicrës, Xherdan Shaqiri, pas golit të fitores kundër Serbisë.

“Jam shumë i lumtur për Shaqirin. Shumë i lumtur. Ai luajti shumë mirë, ashtu si edhe gjithë lojtarët tjerë”, tha Lichsteiner.

Kapiteni i Zvicrës gjithashtu foli edhe për festimin e Xhakës e Shaqirit duke bërë shqiponjën, duke thënë se “është diçka normale”, teksa nuk hezitoi të thotë se “Serbia provokoi shqiptarët para takimit”.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400