Kështu do të dukej formacioni i Juventusit nëse Serie A do të fillonte sot

17:34 / E diell, 29 Korrik 2018

Transferimi i Cristiano Ronaldos dhe Cancelos, ka shndërruar Juventusin në një nga skuadrat më të frikshme në Evropë.

Për të pasur një skuadër konkurruese në të gjitha kompeticionet, duhet pasur edhe një bankinë të mbushur me emra të mëdhenj.

Në këtë situatë tani po kalon Juventusi, me trajnerin Massimiliano Allegri që nuk do ta ketë aspak të lehtë të përzgjedh formacionin startues në sezonin e ri.

Por nëse Serie A do të fillonte sot, kampionët në fuqi të Serie A do të zbrisnin në fushë me këtë formacion: 4-3-3- Szczęsny; CANCELO, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; EMRE CAN, Pjanic, Matuidì; Dybala, CRISTIANO RONALDO, Douglas Costa.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400