Kinezët paralajmërojnë Premierligën: Ky është vetëm fillimi

16:44 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Politikani kinez, Xi Jiping ka qëndruar në një vizitë njëditore në qytetin e Manchesterit.

Ai ka vizituar edhe Muzeun e Futbolltit në këtë qytet, ku bashkë me Aguerron kanë parë nga afër një turne të vogël në Ettihad Stadium.

Jiping ka folur për mediat angleze duke i komentuar blerjet e “çmendura” të skuadrave kineze.

Ai ka thënë se Kampionati Kinez ka bërë blerje të qëlluara, siç është Tevez, Oscar ose Hulk, mirëpo ka paralajmëruar skuadrat e Premierligës se ky është vetëm fillimi, pasi që kjo ligë pritet të ngrihet në nivel të ligave evropiane.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400