Kjo është arsyeja e vërtetë pse Suarez nuk mori pjesë në ceremoninë e FIFA-s (Foto)

16:33 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Luis Suarez nuk ka marrë pjesë në ceremoninë e FIFA-s shkaku i dënimit të para dy viteve

FIFA kishte dënuar Luis Suarezin me 3 muaj mos lojë, për shkak të kafshimit që i kishte bërë Georgio Chiellinit në Kupën e Botës të vitit 2014.

Sipas La Nacion, kjo është edhe arsyeja e kryesore pse Suarez nuk ishte në Curih, pasi ende ka inat me FIFA-n.

Për veç tij, në këtë ceremoni nuk morën pjesë as tre lojtarët Leo Messi, Iniesta e Pique, sikurse edhe trajneri Luis Enrique.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400