Kjo është festa e “çmendur” e tifozëve kroatë pas suksesit historik

23:14 / E mërkure, 11 Korrik 2018

Sonte e gjithë Kroacia është në festë.

Kombëtarja kroate për herë të parë në histori të saj ka arritur të kualifikohet në finale të Kupës së Botës, pas fitores sensacionale ndaj Anglisë me rezultat 2:1 në Luzhniki Stadium.

Menjëherë pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit Cuneyt Cakir, në gjithë Kroacinë ka nisur festa e arritjes në finale, festë e cila pritet të vazhdojë deri në mëngjesin e ditës së enjte.

Disa pamje LIVE nga Kroacia mund t’i ndiqni në pjesën e mëposhtme.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400