Klopp: Liverpool do ta kishte mposhtur PSG-në

17:03 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

​Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp beson se skuadra e tij do ta kishte mposhtur PSG në Ligën e Kampionëve

Jurgen Klopp beson se Manchester City është skuadra më e fortë në Evropë për momentin, sepse po luan në nivelin më të lartë.

“Ndoshta skuadra më e fortë në Evropë për momentin është Manchester City. Ne kemi luajtur dy ndeshje kundër tyre dha ai ishte niveli më i lartë”, tha Klopp gjatë konferencës për media.

Ndërsa për PSG-në tha se është skuadër tjetër, të cilën do ta mposhteshin.

“PSG është pak ndryshe, por nuk i përcjell ata, sepse tashmë e di se nëse do të takoheshim kundër tyre do të kishim fituar”.

Liverpool sonte luan ndaj Portos në udhëtim, ndërsa PSG ndaj Real Madridit në Santiago Bernabeu.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400