Klose kthehet te Bayerni, por jo për të bërë gola

12:47 / E shtunë, 12 Maj 2018

Miroslav Klose kthehet zyrtarisht të jetë pjesë e Bayern Munchen, skuadër në të cilën luajti për 4 sezone gjatë periudhës 2007-2011.
Gjithsesi gjermani me origjinë polake këtë herë nuk është kthyer për të shënuar gola, por për të bërë një tjetër punë.

Miroslav Klose është emëruar trajner i skuadrës bavareze të moshës nën 17 vjeç, rol të cilin ish sulmuesi gjerman e merr përsipër për herë të parë në karrierë.

“Jam vërtetë i kënaqur për këtë rol që më është besuar. Do të jap maksimumin për të treguar se mund të ndihmoj në zhvillimin futbollistik të lojtarëve të rinj” u shpreh Klose.

Sulmuesi gjerman i dha fund futbollit të luajtur në verën e 2016-ës, nga klubi i Lazios ku luajti 5 sezonet e fundit të karrierës së tij.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400