Kroaci 2:1 Angli, notat e lojtarëve

23:08 / E mërkure, 11 Korrik 2018
Kombëtarja e Kroacisë është në finale të botërorit të Rusisë, ku atje e pret Franca.

Kroacia ka siguruar kalimin në finale pas fitores 2:1 ndaj Anglisë.

Trippier kaloi Anglinë në epërsi, ndërsa Perisic dhe Mandzukic shënuan për të përmbysur rezultatin.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë gjysmëfinale i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400