Kroacia gjunjëzon Serbinë, presidentja kroate ‘pushton’ zemrat e tifozëve (Foto)

10:27 / E diell, 14 Janar 2018

 

Se sa modeste është kryetarja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic ka treguar edhe një ndeshje sportive. 

Përfaqësuesja e kroate e hendbollit ka arritur të mposht kombëtaren serbe me rezultat 32-22.

Presidentja kroate, Grabar-Kitarovic kishte zgjedhur që të ndjek takimin për së afërmi si një tifoze dhe jo si person VIP.

Ajo pas takimit ku Kroacia e dërmoi Serbinë ka zbuluar arsyen pse e ka bërë një veprim të tillë.

“Fillimisht, nuk dua të ndahem nga njerëzit dhe së dyti dëshiroja ta ndjek ndeshjen si tifoze. Është diçka e veçantë të vij kështu me tifozët tjerë dhe të mbështesë reprezentacionin tonë”, ka thënë Kitarovic.

Ndryshe, kampionati evropian i hendbollit po zhvillohet në Kroaci ndërsa ndeshja mes ekipeve të apostrofuara është zhvilluar në Split.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400