Kur Messi ishte afër Real Madridit në vitin 2013

23:49 / E premte, 12 Janar 2018

 

Real Madrid – Lionel Messi, një bashkim që ka mundur të ndodhë.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, në vitin 2013 ka qenë afër transferimit të Real Madrid.

‘Spiegel’ raporton se Real Madrid në vitin 2013, para se të transferonte Gareth Bale nga Tottenham, ka qenë i gatshëm të paguajë klauzolën e Lionel Messit prej 2015 milionë euro.

Ishte Jorge Mendes që e kishte informuar babanë e Lionel Messit për këtë ofertë.

Sipas medies gjermane, Lionel Messi e ka marrë parasysh këtë ofertë, ku të Real Madrid do të përfitonte 23 milionë euro në sezon.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400