Ky është mesazhi i Presidentes së Kroacisë para ndeshjes sonte

14:17 / E diell, 15 Korrik 2018

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarović ka publikuar një video në profilin e saj në rrjetin social Facebook, përmes së cilës ka falënderuar Rusinë për mikpritjen gjatë kampionatit botëror si dhe ka bërë tifo për ekipin e shtetit të saj që sonte do të luaj për Kupën Botërore ne ndeshjen me Francën.

“Në emër të fansave të Kroacisë, e falënderojë Rusinë për mikpritjen e ngrohtë. Ju ishit nikoqirë fantastik. Tifo për Kroacinë sonte. Le të festojmë gjithë se bashku. Faleminderit Rusia dhe shko Hrvatska!”, ka thënë ajo së bashku me ekipin e saj mbrapa saj duke bërë tifo për Kroacinë.

Fitorja e Kroacisë sonte do ta sjellë kupën e botës në Futboll në Ballkan.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400