Ky është vendimi i FFK-së për Ismet Munishin

13:57 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Komisioni disiplinor i FFK-së ka marrë vendim që ta dërgoj në procedurë disiplinore trajnerin e Vëllaznimit, Ismet Munishi.

Munishi gjatë minutave shtesë në ndeshjen kundër Prishtinës është larguar nga fusha pas protestave në drejtim të gjyqtarit kryesor.

Ky është vendimi i Komisionit Disiplinor të FFK-së:

Ndaj kryetrajnerit të KF Vëllaznimi, Ismet Munishi me nr ID 1170780813 (motivi- shkaku i fyerjes dhe sharjeve të rënda në drejtim të referëve e në veçanti të referit kryesor M.Bejtullahu si dhe ndaj organeve të FFK-së në min 90+ ku edhe largohet nga bankina por i njëjti edhe pse ishte i larguar nga bankina pas përfundimit të ndeshjes rikthehet në fushe dhe sërish fillon me fyerje dhe sharje me fjalët më banale drejtuar referëve dhe organeve të FFK-së) sipas raporteve të personave zyrtarë të ndeshjes. Komisioni i Garave kërkon deklaratë nga kryetrajneri I.Munishi në lidhje me largimin dhe sjelljet jo sportive dhe atë duhet ta deponojë në FFK deri ditën e premte në orën 12.00 sipas Rregullores Disiplinore, nenit 97.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400