Leverkusen 1:3 Bayern Munich, notat e lojtarëve

22:56 / E premte, 12 Janar 2018

 

Bayern Munchen vazhdon të mos njeh rival në Bundesliga. Skuadra e madhe gjermane ka arritur fitore në derbin ndaj Leverkusen. 1-3 ishte rezultati i fitores në udhëtim te Bayer Leverkusen.

Martinez në minutën e 32’ arriti golin e parë në këtë përballjen.

Ribery pas 15’ minutash lojë në pjesën e dytë shënoi për 0-2. Volland ngjalli shpresat për vendasit pas golit të realizuar në minutën e 70’.

Në minutat shtesë, James Rodriguez realizoi për 1-3. Me këtë fitore, Bayern tani është 11 pikë larg vendit të dytë duke qenë pothuajse kampion i parakohshëm.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400