Lionel Messi e barazon rekordin për më së shumti asiste në histori të La Ligës

08:11 / E diell, 18 Shkurt 2018

Vizioni i jashtëzakonshëm i Lionel Messit ia siguroi edhe një fitore tjetër Barcelonës të shtunën pasdite dhe i ndihmoi vetë atij të futet në histori të La Ligës përsëri.

Në fitoren e Barcelonës kundër Eibarit, Messi dhuroi një pasim të shkëlqyer për golin e parë në ndeshje të shënuar nga Luis Suarez, transmeton Express.

Tani, Messi mund të mburret se ka krijuar gola më shumë se çdo kush tjetër në histori të La Ligës, dhe ndan vendin e parë me ish-yllin e Real Madridit, Michel për më së shumti asiste, nga 147 secili.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400