Liverpool e mendon transferimin e yllit të Bundesligës në verë

09:39 / E mërkure, 14 Mars 2018

Liverpooli është duke e monitoruar yllit e RB Leipzig, Timo Werner, para se të bëjë ofertë për të në verë, raporton The Independent.

Liverpool, në fakt, mund të përfundojë duke i sjell në skuadër dy lojtarë nga gjiganti gjerman, pas marrëveshjes për blerjen e Naby Keitas kohë më parë, i cili do t’i bashkohet “Të kuqve” në verë.

Sulmuesi 22-vjeçar është zhvilluar dukshëm në klubin nga Bundesliga gjermane, si dhe ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të Premierligës, përfshirë Manchester Unitedin.

Por, është Jurgen Klopp ai që ka shfaqur interesimin më të lartë deri tani. Trajneri gjerman dëshiron ta forcojë sulmin gjatë verës.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400