Luftëtari “turpërohet” në Letoni

18:43 / E enjte, 12 Korrik 2018

Ishte menduar si skuadra që kishte shortin më të lehtë në Europa Ligë. Por, doli të jetë e kundërta pasi që Luftëtari i Gjirokastrës është deklasuar më rezultat 5-0 nga Ventspils në Letoni.

Luftëtari ishte paraparë që të jetë skuadra e vetme shqiptare që do të mund të kalonte rrethin e parë të kualifikimeve në Europa Ligë.

Por, ata kanë zhgënjyer në ndeshjen e tyre të parë si mysafirë i skuadrës letoneze.

Gjithçka shkoi keq për skuadrën gjirokastrite. Që në minutën e tetë të pjesës së parë vendasit kalojnë në epërsi më Akinyemi i cili shënon nga penalltia.

I njëjti lojtarë do të shënonte edhe tre gola brenda pjesës së parë, në minutën e 12, 24 dhe në minutën e 43.

Golin tjetër për Ventspils e shënoi Aiyegun Tosin, në minutën e 37 nga penalltia.

Gjirokastritët e patën posedimin e topit më shumë por përkundër që tentuan nuk arritën që të shënojnë asnjë gol për skuadrën e tyre.

Por gjitha këto aksione nuk pati gol.

Luftëtari e pret skuadrën Ventspils pas një javë në ndeshjen e kthimit në Shqipëri dhe vështirë do ta këtë ta përmbys këtë avantazh të letonezëve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400