Makelele rikthehet në Premierligë

18:11 / E mërkure, 11 Janar 2017

Claude Makelele është bashkuar me Swansea City si asistent i trajnerit të ri, Paul Clement deri në fund të sezonit.

Ish-mesfushori i Francës dhe Real Madrid ka punuar më parë së bashku me Klementin, kur ai ishte pjesë e stafit të Carlo Ancelottit në PSG.

Clement mori përsipër detyrat e ekipit te Swansea në fillim të vitit 2017, duke zëvendësuar Bob Bradley, pas shkarkimit të tij.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400