Manchester United – Liverpool, Shaqiri e nis nga stoli

22:11 / E shtunë, 28 Korrik 2018

Anësori kosovar Xherdan Shaqiri do ta nisë nga stoli ndeshjen e Liverpoolit kundër Manchester Unitedit në turneun parasezonal në International Champions Cup.

Përfaqësuesi i Zvicrës pritet të debutojë për Liverpoolin pikërisht ndaj rivalit Manchester United, që prej transferimit të tij nga Stoke City për rreth 15 milionë euro në fillim të këtij muaji, raporton Gazeta Express.

Jurgen Klopp ka vendosur për formacionin startues për këtë takim, me Xherdan Shaqirin në stol, i cili me gjasë do të debutojë dikur kah pjesa e dytë.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Manchester United: 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400