Manchesteri ofron kontratën e re, Mourinho gati të bëhet “Fergusoni” i ri

10:59 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Manchester United janë të kënaqur me punën që po bën Hose Mourinho dhe i kanë ofruar rinovimin e kontratës.

Portugezi nënshkroi kontratë tre vjeçare në vitin 2016, duke u bërë trajneri më i paguar në futboll së bashku me Pep Guardiolën.

Mirëpo tani drejtuesit e United i kanë ofruar një kontratë pesë vjeçare me një vlerë mbi 70 milionë euro ose 15 milionë në sezon.

Sezonin e kaluar ai bëri një lidhje të madhe me tifozët e United, ku arriti të fitoj dy trofe në sezonin e tij të parë, Kupën EFL dhe Europa League.

United janë aktualisht në krye të Premier League së bashku me Cityn.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400