Marseille e kërkon yllin e Tottenhamit

09:18 / E hëne, 27 Gusht 2018

Mbrojtësi i krahut të majtë i Tottnhamit, Danny Rose, mund të kalojë te Marseille gjatë këtyre ditëve, shkruan L’Equipe.

Anglezi është kërkuar nga disa klube gjatë kësaj vere, dhe duket se lojtari do të largohet nga Londra për të kaluar në Francë, transmeton Gazeta Express.

Klubi francez e ka kontaktuar Tottnehamin për lojtarin por problemi i vetëm është paga e lartë e Rose.

28-vjeçari që nga viti 2013 i ka bërë 161 paraqitje dhe i ka shënuar 10 gola për fanellën e Tottenhamit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400