Medalisti i bronztë i Botërorit, analizon skuadrat e Kupës së Botës

15:14 / E enjte, 14 Qershor 2018
Ai është lojtari i vetëm që ka arritur të marr një medalje në kampionatet botërore të futbollit.
Ardian Kozniku ka qenë pjesë e gjeneratës që konsiderohet e artë e Kroacisë, e cila është renditur në vendin e tretë në Kupën e Botës së vitit 1998.
Padyshim, ish-sulmuesit i takon të komentojë dhe analizojë më së shumti kampionatin e ri që fillon gjatë ditës së sotme në Rusi.

Gjakovari ka dhënë një intervistë ekskluzive për Telegrafin, ku ka folur për botërorin e sivjetmë teksa ka treguar edhe për favoritët kryesor të kampionatit.

Trajneri që bënë karrierë në shtetin kroat ka folur edhe për kombëtaren aktuale të Kroacisë duke krahasuar edhe me atë të para njëzet vjetëve.

Gjithashtu 50-vjeçari ka folur edhe për dy klubet tona që do të përfaqësojnë Kosovën në garat evropiane.

Ai është i bindur se Drita si kampione dhe Prishtina, si fituese e Kupës së Kosovës, do të kenë më tepër sukses se sezonin e kaluar.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400