Meksika shënon fitoren e dytë në Kupën e Botës

19:03 / E shtunë, 23 Qershor 2018

Kombëtarja e Meksikës ka shënuar një fitore të merituar ndaj Koresë së Jugut në Kupën e Botës.

 Ndeshja e zhvilluar të shtunën pasdite në Rostov e vlefshme për grupin F, i ka takuar Meksikës me rezultat 2:1.

Ishte Carlos Vela që në minutën e 26’ shënoi nga penalltia për 1:0.

Golin e dytë për Meksikën e shënoi Chicharito, në minutën e 66’ të takimit.

Krejt çka bëri Koreja e Jugut ishte goli i shënuar nga Son në minutën e 91′-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, Meksika kryeson në grupin F me gjashtë pikë pas dy ndeshjeve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400