Merr vetëm 10 mijë euro në muaj, Gattuso paguhet më së paku në Serie A

16:45 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

Gennaro Gattuso është trajner i një prej skuadrave më të mëdha italiane, AC Milan.

Trajneri italian, Gennaro Gattuso është trajneri që paguhet më së paku në Serie A, ani pse drejton një skuadër të madhe si Milan.

Ai muaj më parë mori drejtimin e skuadrës Milanit, por duke mbetur me kontratën e njëjtë që e kishet te MIlan Primavera.Sipas La Gazzetta dello Sport, Gattuso përfiton vetëm 120 mijë euro në sezon, apo nga 10 mijë euro për muaj.Trajneri më i paguar në Serie A ëshët Massimiliano Allegri i Juventusit me 7 milionë euro, i ndjekur nga Luciano Spalletti i Interit me 4 milionë euro në sezon.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400