Mësohet data e shortit për garën ku Kosova luan për herë të parë

00:04 / E mërkure, 15 Nëntor 2017

 

Shorti për fazën e radhës do të hidhet më 6 dhjetor në ora 11, ka njoftuar UEFA.

Në njoftimin e shtëpisë së futbollit evropian nënvizohet fakti se ekipi U19 do të jetë i pari i Kosovës që luan në një fazë të avancuar të garave ndërkombëtare, transmeton GazetaMetro.net

Ndër 26 skuadrat e kualifikuara nga faza e grupeve direkt në Elite Raund shkojnë edhe Spanja e Portugalia. Kur skuadra e Finalndës si vendi mikpritës i garës kualifikohet direkt në fazën finale..

Këto janë ekipet pjesëmarrëse:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400