Messi nuk e dëshiron yllin e PSG-së në Barcelonë

19:05 / E martë, 13 Mars 2018

 

 

​Leo Messi nuk është vetëm lojtari më i mirë në Barcelonë, por ai shpesh vendos edhe se kush mund të transferohet ose jo në Camp Nou

Sulmuesi argjentinas, Leo Messi ia ka bërë të qartë Barcelonës se nuk dëshiron që të transferojnë mesfushorin e PSG-së, Marco Verratti, shkruan Don Balon.

Mesfushori italian ishte i lidhur me një kalim të mundshëm në Barcelonë për të zëvendësuar Xavin ose Iniestan, port Messi nuk e dëshiron në skuadër, pasi dështoi ndaj Real Madridit.

Megjithatë, Verratti mund të transferohet sërish në Spanjë, sepse Real Madrid e dëshiron si zëvendësues të Luka Modric.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400