Mido: Real Madridi e do Mohamed Salahun

10:41 / E martë, 17 Prill 2018

Ahmed Hossam Hussein Abdelhamid, i njohur më mirë në botën e futbollit si Mido, e ka analizuar situatën e Mohamed Salahut në Liverpool dhe e ka pranuar se klubet elitare si Real Madridi i janë vënë pas atij.

Ish-futbollisti beson se e ardhmja e Salahs do të jetë në Spanjë, dhe më saktësisht në Real.

“Real Madridi e do atë, të gjithë i kemi parë performancat e dobëta të Gareth Bale dhe Karim Benzemas me formacionin 4-4-2”, ka thënë Mido në një intervistë për King Fut.

“Kisha frikë se Salah do të dështonte në Liverpool, por mendoj se është i gatshëm të kërcejë në një nivel tjetër. Real Madridi mund t’i shfrytëzojë aftësitë e tij”, shtoi ai.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400