Mijëra njerëz i japin lamtumirën e fundit medalistit olimpik Denis Ten

18:31 / E shtunë, 21 Korrik 2018

 

Mijëra njerëz morën pjesë në ceremoninë e lamtumirës së patinatorit 25-vjeçar kazak, Denis Ten, të mbajtur në një pallat sporti në Almaty.

Medalisti i bronztë olimpik u qëllua për vdekje me thikë në rrugë, pasi u përlesh me dy persona që po përpiqeshin t’i vidhnin pasqyrat e makinës.

Me lot në sy dhe lule në duar, fansat e Ten shpalosën edhe një pankartë të madhe, ku shkruhej “Na fal, që nuk mundëm të të shpëtojmë”.

Ceremonia mortore e skiatorit të njohur kazak bëri që në Almaty të vijnë shumë personalitete sportive të vendit, përfshi edhe kampionin e boksit, Gennady Golokvin, i cili ishte duke u stërvitur në ShBA.

Denis Ten u bë patinatori i parë kazak që mori medalje Olimpike, duke u renditur i treti në Soçi, në 2014-ën, ndërsa në Korenë e Jugut u rendit i 27, i kushtëzuar edhe nga një dëmtim.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400