Milani dhe Interi në garë për talentin e Ajax

10:42 / E hëne, 16 Prill 2018


Interi dhe Milani do të garojnë gjatë verës për të siguruar shërbimet e talentit të Ajax, David Neres.

21 vjeçaro është po bën paraqitje shumë të mira me skuadrën holandeze, ku në 28 paraqitje ka shënuar 11 gola.

Në gjendje të luaj edhe djathtas dhe majtas, Neres është i përkryer për taktikat e Gattusos, mirëpo Ajax, megjithatë, nuk është i gatshëm për të bërë lëshime.

Vlera e kartonit të tij mendohet të jetë rreth 30 milionë euro, i diskutueshëm deri në një pikë të caktuar.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400