Mirlind Daku nënshkruan me skuadrën nga Superliga e Kroacisë

20:56 / E enjte, 19 Korrik 2018

Mirlind Daku ka bërë një hap të madh në karrierën e tij.

Sulmuesi shumë i talentuar i Kosovës, Mirlind Daku, nga sezoni i ardhshëm karrierën do ta vazhdojë në Superligën e Kroacisë, te skuadra e Osijekut.

Raportohet se 20 vjeçari ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Osijekun, pjesë e së cilës është edhe reprezentuesi i Kombëtares Shqiptare, Eros Grezda.

Daku ishte golashënuesi më i mirë i Llapit sezonin e kaluar me 17 gola të shënuara.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400