Mourinho po e merr lajmin më të mirë në karrierën e tij

00:43 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Manchester United e ka ndërmend që shumë shpejtë ta blindoj Jose Mourinhon.

Trajneri portugez do të thyej rekord personal, duke qëndruar për tre vite tek një skuadër, pasi në ato të kaluarat kishte qëndruar më së shumti dy vite.

Manchester United është duke planifikuar që t’i ofroj Mourinho kontratë pesë vjeçare, ku do të fitonte 65 milionë funte, transmeton ORAinfo.

Aktualisht, Mourinho dhe Pep Guardiola kanë pagën e njëjtë si dy trajnerët më të paguar në botë, ku fitojnë 230 mijë funte në javë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400