Ndërpret futbollin, futbollisti i cili u godit me kokë nga Cahill (Video)

16:25 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

Ryan Mason, lojtari i Hull City i cili u dëmtua rëndë në kokë pas një përplasjeje me Gary Cahill të Chelsea, është tërhequr nga futbolli në moshën 26-vjeçare.

Mesfushori anglez nuk arriti dot të rekuperohej nga dëmtimi që pësoi në janar të vitit 2017 dhe që e detyroi të bënte një operacion në kafkë.

“Kam punuar shumë për t’u rikthyer. Fatkeqësisht, pas këshillave të ekspertëve, duhet të tërhiqem nga futbolli pasi dëmtimi shfaq rrezik. I falenderoj të gjithë ata që më kanë ndihmuar në rekuperim”, shkroi në rrjetet sociale futbollisti fatkeq.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400