Ndiqeni Live festën kryesore të Kroacisë në Zagreb para 250 mijë tifozëve

21:49 / E hëne, 16 Korrik 2018
Në gjithë Kroacinë po festohet suksesi i ekipit kombëtar në Kupën e Botës.

Kroacia arriti të kualifikohet deri në finale të Kupës së Botës, për t’u mposhtur pastaj nga Franca në finale.

Pas pritjes nga mijëra tifozë nëpër rrugët e Zagrebit, festa kryesore tash është vendosur në qendër të këtij qyteti, ku sipas medieve të atjeshme raportohet të jenë mbledhur rreth 250 mijë njerëz.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400