Një xhiro para fundit, ky është golashënuesi më i mirë në Premierligë

00:45 / E premte, 19 Maj 2017
Harry Kane është afër që të fitojë Këpucën e Artë të Premierligës.
Sulmuesi i Tottenhamit ka shënuar 26 gola deri më tani në këtë edicion.

Në vendin e dytë është Romelu Lukaku i Evertonit me 24 shënime.

Lista pasohet nga Alexis Sanchez (21), Diego Costa (20) e Sergio Aguero (18). 

1. Harry Kane – 28
2. Romelu Lukaku – 24
3. Alexis Sanchez – 21
4. Diego Costa – 20
5. Sergio Aguero – 18

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400