Njihuni me futbollistët më besnikë në botë

00:38 / E martë, 17 Prill 2018

 

CIES Football Observatory ka publikuar një listë me futbollistët në aktivitet që kanë më shumë sezone me të njëjtin ekip.

Le t’i hedhim një sy 25 futbollistëve që shumë shpejt do të bashkohen me grupin e legjendave si Paolo Maldini, Alessandro Del Piero, Raul Gonzalez apo Steven Gerrard.

Marcelo – Real Madrid, 11 sezone

Heimeroth – Borussia M’Gladbach (12 sezone)

Stefan Kiesling – Bayer Leverkusen (12 sezone)

Romain Danzé – Rennes (12 sezone)

Bruno Soriano – Villarreal (12 sezone)

Michael Carrick – Manchester United (12 sezone)

Marco Russ – Frankfurt (12 sezone)

Imanol Agirretxe – Real Sociedad (12 sezone)

Mark Noble – West Ham (12 sezone)

Francesco Mananelli – Sassuolo (13 sezone)

Giorgio Chiellini – Juventus (13 sezone)

Sergio Ramos – Real Madrid (13 sezone)

Alexander Meier – Frankfurt (14 sezone)

Leo Messi – Barcelona (14 sezone)

Julián Speroni – Cystal Palace (14 sezone)

Loïc Perrin – Saint-Etienne (15 sezone)

David Garcia – Las Palmas (15 sezone)

Xabi Prieto – Real Sociedad (15 sezone)

Daniele De Rossi – Roma (15 sezone)

Laurent Pionnier – Montpellier (15 sezone)

Leon Britton – Swansea (15 sezone)

Weidenfeller – Borussia Dortmund (16 sezone)

Andres Iniesta – Barcelona (16 sezone)

Sergio Pellisier – Chievo (16 sezone)

Gianluigi Buffon – Juventus (17 sezone)

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400